top of page
  • Zdjęcie autorawww.4kstudio.org

Musimy porozmawiać o wyjściu z kościoła.


Para Młoda odwraca się i wychodzi z kościoła. Na zewnątrz zderzając się z niezręczną ciszą i pustką. Nikt niczym nie sypie, nikt nie bije brawa, nikt nie robi zdjęć. Bez względu na to czy bierzesz klasyczny ślub kościelny czy cywilny, bądź humanistyczny w plenerze, gdy ceremonia się skończy odwrócisz się w stronę gości i postawisz pierwsze kroki na nowej drodze życia! Upewnij się, że odbędą się one w otoczeniu wiwatującego tłumu a nie ciszy zagłuszanej krępującym cykaniem świerszczy. Jak zafundować sobie najpiękniejsze wyjście z kościoła? Czy goście powinni pozostać w kościele czy wyjść i na zewnątrz czekać na parę młodą? Tego wszystkiego dowiesz się od 4K Studio czytając ten wpis.


Jak wyjść z kościoła i nie nadepnąć na grabie?

Stoję z tyłu kościoła przy wyjściu gdy Ksiądz własnymi słowami, składa młodym życzenia z ambony. To jego przywilej, może to zrobić jako pierwszy. Czasem trwa to dłużej, czasem krócej, to w dużej mierze zależy od relacji księdza z Parą Młodą i ich rodziną. Gdy skończy pada zdanie...

- Pochylcie teraz głowy na błogosławieństwo.


Tymi słowami ksiądz prowadzący ceremonię daje jasny sygnał, że jego rola za moment się skończy. Jeszcze kilka zdań rytualnego obrzędu i część oficjalna dobiegnie końca, a organy zabrzmią “Marszem Mendelsona”. Gdy ksiądz opuszcza prezbiterium, goście powoli zaczynają się krzątać. Gołym okiem widać, że nie wiedzą do końca czy powinni wyjść czy poczekać aż Para Młoda zrobi to pierwsza. Gdy tłum bezradnie rozgląda się szukając osoby decyzyjnej, ktoś rzuca hasło “Najpierw wychodzi Para Młoda”! Wszyscy zamierają w miejscu, bez namysłu przyjmując, tą informację jako oficjalną i wiążącą. Para Młoda odwraca się i wychodzi z kościoła. Na zewnątrz zderzając się z niezręczną ciszą i pustką. Nikt niczym nie sypie, nikt nie bije brawa, nikt nie robi zdjęć. Tłum zbyt zajęty jest tłoczeniem się przy wyjściu, bo przecież został w środku, przepuszczając Parę Młodą. To ona jest najważniejsza i ma pierwszeństwo tego dnia, teraz jednak musi stanąć na kilka minut z boku, bo blokuje wyjście reszcie gości.


Nowoczesny film ślubny to przede wszystkim emocje! Zobacz jaki ładunek emocji dostarcza wyjście z kościoła.


To jest właśnie ten paradoks. Podejścia są dwa. “Królewskie” i “Gwiazdorskie”, jednak z uwagi na konsekwencje tylko jedno z nich ma jakikolwiek sens. Podejście “Królewskie” zakłada, że Para Młoda ma najwyższy status, jest jednocześnie też gospodarzem i tego dnia sprawuje rządy. To oznacza, że nikt nie ruszy się zanim Król i Królowa się nie ruszą, bo przecież nie wypada. W efekcie Młodzi wychodzą pierwsi, witani jedynie podmuchem wiatru a potem “po królewsku” stoją w kącie i czekają aż pozostałe 100 osób się wygramoli.


Podejście “Gwiazdorskie” zakłada, że na Para Młoda jest gwiazdą wieczoru. Na gwiazdę się czeka, gwiazdę wita się owacyjnie, gwiazda ma być w centrum uwagi. Czy stanie z boku i czekanie aż goście wyjdą z kościoła brzmi jak centrum uwagi? Wyobrażacie sobie, że Beyonce przed koncertem stoi na scenie i przez kilkanaście minut czeka, aż wszyscy zdążą kupić sobie napoje, skorzystać z toalety i znaleźć swoje miejsca?


Strzelające tuby stworzyły deszcz płatków przed kościołem i piękne ujęcia szczęśliwej Pary Młodej. Szukasz kamerzysty na wesele? Zobacz naszą ofertę na film ślubny.


Ucz się na cudzych błędach

Wyjście z kościoła to zupełnie darmowy moment chwały. Pary u których, darmowy nie jest bo na przykład zainwestowały 100 zł w strzelające tuby, raczej dbają o to by zostały one wystrzelone a więc przynajmniej część gości wie, że z kościoła ma wyjść i parę młodą przywitać. W natłoku związanym z organizacją łatwo zapomina się o tych elementach, z którymi nie wiąże się żaden koszt. Jeśli za coś płacimy szkoda by się zmarnowało. Myśląc o ślubie i weselu zwróć jednak uwagę na to czego nie widać - emocje. Każda zmarnowana emocja, to bezpowrotna strata.


Ustalając szczegóły realizacji, zawsze pytam Parę Młodą o to jak będzie wyglądało wyjście z kościoła? Lubimy wiedzieć co się będzie działo, by móc możliwie najlepiej to nagrać i tak zaplanować pracę by Wasz film ślubny był najpiękniejszy jak to tylko możliwe. Chodzi też o to by, zwrócić uwagę na ten element i skłonić Pary Młode do zastanowienia się nad tym jak faktycznie będzie to wyglądało. Jest to bardzo fajny moment, pełen pozytywnych emocji i naprawę szkoda pozbawiać się ich przez drobne nieporozumienia na linii Para Młoda - Goście.


Oklaskom i wiwatom nie było końca! Ten teledysk czy jak wolisz trailer ślubny to najlepszy dowód na to, że warto zachęcić gości do wyjścia z kościoła!


Tak naprawdę cały problem sprowadza się do tego, żeby goście wyszli przed kościół i czekali tam na Was. Nie należy jednak z góry zakładać, że sami na to wpadną. Bardzo często, zdarza się, że po ceremonii goście siedzący na brzegach ławek z automatu stają i wyciągają telefon w oczekiwaniu na spacer Pary Młodej w stronę wyjścia. W ten sposób blokują innym możliwość wyjścia i niejako narzucają tłumowi pozostanie w kościele. Gdy stoisz pod ołtarzem, jest już za późno by poinformować zdezorientowany tłum o tym, że byłoby o niebo lepiej gdyby jednak wyszedł i poczekał na zewnątrz. Wiele par popełnia ten błąd, pozostawiając tłum samemu sobie. Słowo “tłum” jest tutaj kluczem, bowiem właśnie tak należy traktować gości jako całość. Tłum jak wiadomo, rządzi się nieco innymi prawami niż jednostka. W tłumie obowiązuje zasada, jeżeli inni stoją to ja też, bo z tłumu mało kto lubi się wychylać.


W życiu piękne są tylko chwile

Koniec ceremonii i triumfalny spacer Młodej Pary spod ołtarza to jeden z najfajniejszych i najbardziej niedocenianych momentów jakie przyjdzie Wam przeżyć podczas wspaniałego, dnia ślubu i wesela. Warto zatem pomyśleć wcześniej, jak powinien on wyglądać. Wystarczy dać znać świadkom i rodzicom, że zależy Wam na tym by wszyscy wyszli z kościoła przed Wami i poprosić by byli pierwszymi, którzy dadzą przykład innym. Jeśli zdarzą się oporne jednostki, świadkowie mogą podejść do nich i przekazać Waszą wolę. Nie chodzi o to by ludzi przeganiać na siłę. Ostatecznie jeśli 5-10 osób, na przekór wszystkim i tak zostanie w kościele nic się nie stanie, grunt, że pozostałe 90-go opuści. A zatem planowanie i delegowanie zadań, oto cały klucz do sukcesu.


Jest jeszcze jeden powód dlaczego lepiej by goście przywitali Cię przed kościołem niż pozostali w środku. Jak wiadomo, kościół nastraja pewną powagą. Ludzie mają pewne wpojone bariery co do zachowania, jakie przystoi i nie przystoi w świątyni. Na pewno nikt niczym nie będzie rzucał, na pewno niczego nie będzie krzyczał ani wiwatował. Te blokady znikają jednak kilka metrów dalej, za progiem budynku. Tam nic już nie krępuje spontanicznej radości, rzucania grosikami, ryżem, strzelania tubami czy głośnych wiwatów. A zatem śmiało założyć można, że tam za progiem czai się o wiele więcej pozytywnych emocji a co za tym idzie czeka tam na Ciebie przynajmniej jedna piękna chwila więcej do wspominania po latach.


Piękny plener ślubny w Pradze w połączeniu ze wspaniałymi momentami z wesela to idealny przepis a najlepszy film ślubny! Jeśli na swój ślub i wesele zapraszasz również drona, warto by uwiecznił wyjście z kościoła tak piękne jak tutaj


Na krótko oddajmy jeszcze głos brutalnej ekonomii. Bez względu na to czy zafundujesz sobie piękne i majestatyczne przywitanie przed kościołem czy nie, za zdjęcia i film zapłacisz tyle samo. Jednocześnie Twoje zdjęcia i film ślubny będą uboższe o ten piękny moment i wiele emocjonalnych, pełnych uśmiechu i radości ujęć jakie można wówczas złapać. Zatem płacąc tyle samo co inne pary, niejako dostajesz mniej niż one.


Reasumując, im więcej pozytywnych emocji na ślubie i weselu tym lepiej dla Ciebie, Twoich gości, twoich zdjęć, film ślubny również na tym na pewno nie straci. Im mniej pozostawić przypadkowi tym więcej rzeczy się uda. Im więcej problemów rozdzielisz na osoby, które mogą pomóc tym mniej Ty będziesz ich mieć na głowie. Im więcej pięknych chwil, tym więcej pięknych wspomnień, które pozostaną z Tobą do końca życia. A jeśli chcesz by nigdy nie wyblakły warto pamiętać by obecna była ekipa filmowa albo chociaż kamerzysta na ślub. Nowoczesny film ślubny to gwarancja ponadczasowej pamiątki, do której zawsze będziecie mogli wrócić a w przyszłości pokazywać dzieciom i wnukom. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty na film ślubny i teledysk ślubny. Znajdziecie w niej atrakcyjne pakiety, dostosowane do Waszych potrzeb. Nie czekajcie! Już dziś zarezerwujcie termin, zanim zrobi to ktoś inny!


Nie zawsze musi coś strzelać! Czasami przed kościołem można zrobić szpaler! Tradycyjne wojskowe śluby i nowoczesny film ślubny od 4K Studio!928 wyświetleń1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 Comment


konradstaniszak
Jun 16, 2020

Bardzo fajny wpis, korzystaliśmy z usług waszego studia i jesteśmy bardzo zadowoleni :D

Like
bottom of page